Skenovanie

Skenujeme. Veľa. V špičkový mesiac tak 100 filmov denne. Môžem povedať, že sken čiernobieleho filmu je na míle vzdialený od čohokoľvek iného.
Negatív a inverzný film sa skenujú odlišne. Inverzný film očakáva zdroj usmerného svetla a svetlocitlivý prvok so schopnosťou prijať veľky rozsah denzít.
Negatív očakáva difúzny zdroj, menši rozsah denzít a schopnosť rozlíšiť menšie rozdiely v denzitách.
Ak má mať skenovanie zmysel, je potrebné výsledný sken prispôsobiť budúcej tlači. Preto sa väčšinou sken z negatívu printuje lepšie. Sken z inverzného filmu upravený pre tlač je pri porovnávaní s jeho predlohou na prehliadačke obvykle sklamaním. Počas prevodu veľkého rozsahu inverzného filmu do tlačiteľnej podoby treba veľkú dávku kreativity a uplatnenia osobných preferencií.
Úspešné skenovanie farebných negatívov je postavené na výkonnom software, bez neho je čo i len priblíženie sa k pozerateľnému výsledku mimoriadne prácne. Vyžaduje sa hodne vyvinutá predstavivosť, ako má sken z negatívu vlastne vyzerať, táto predstavivosť pri skenovaní diáku odpadá.
Preto je skenovanie inverzných filmov oveľa obľúbenejšie, výsledky na monitore sú očarujúce, tlač bez úpravy skenu však dopadá katastrofálne. Farebný negatív je pre skenovanie v domácich podmienkách menej obľúbený, použitie výkonného software však vedie ku konzistentným a tlačiteľným výsledkom.
Exponovať treba vždy čo najpresnejšie, zámerné pod-exponovanie, či pre-exponovanie vždy ochudobňujú celkový výsledok.

Veľkosť skenov

Stredný sken z políčka 24×36 mm3190x2140 bodov (7 MPix)
Maxi sken z políčka 24×36 mm5420x3625 (20 MPix)
Stredný sken z políčka 6×6 cm3640×3640 bodov (13 MPix)

Cenník skenov

SkenCena
Film 135 stredný sken6,60 €
Film 120 stredný sken6,60 €
Film 135 maxi sken19,90 €
Film 120 maxi sken19,90 €
Sken políčka filmu1,30 €
Sken fotografie1,30 €

Ceny vyvolania filmov

FilmCena vyvolania
Farebný negatív C-41 bez foto2,30 €
Farebný negatív C-41 s foto1,60 €
ČB negatív2,80 €

18 rokov sme pre potreby našich zákazníkov napaľovali dáta na CD, tým ktorí uprednostňovali dáta na USB, nahrávali sme na USB. V poslednom čase sa úspešne presadzujú počítače, či notebooky dokonca bez USB „A“ portu. Celý život zákazníckych dát sa tak presúva na úložiská.
U nás vo firme sa na presun dát udomácnila služba wetransfer. Ak nám chcete poslať objemné, ale aj malé dáta, využite našu adresu

fotosk.wetransfer.com.

Výhodou wetransfer je navyše možnosť zasielania dát od nás smerom k zákazníkovi. V nových priestoroch máme optiku so 600 Mb/s, naskenovaný film vieme uploadnúť za niečo okolo 30s.
Ponúkame teda najnovšie možnosť zasielania linku na dátové úložisko. Po obdržaní linku e-mailom môžete začať sťahovať Vaše skeny z domova, či z električky, námestia SNP v Banskej Bystrici …

Komolíme e-mailové adresy pri prepisovaní, často nevieme rozlúštiť dôležité písmenká … Skrátka, aby sme predišli trápeniu, prosíme všetkých záujemcov, aby sa láskavo a bez akýchkoľvek záväzkov registrovali.

Don`t copy text!